Menu
A+ A A-

Body Scanning CRM

Novinka v naší prodejně BODY SCANNING — optimální nastavení ergonometrie posedu na jízdním kole. Co je body scanning CRM? Body skenování je systém, který umožňuje změřit postavu bez kontaktu a může navrhnout optimální ergonomické polohy na kole. Body scanning CRM se skládá z laserového modulu a speciálního programu pro optimalizaci.

Na co je skenování postavy užitečné? Už jste se určitě setkali s problémem posedu na kole. Často se Vám stává po dlouhé cestě, že se objevují bolesti zad, krku, dosedacích ploch. Cítíte, že Vám kolo nejede a nemá možnost se svévolně pohybovat vpřed. Každý Vám řekne myšlenku „Člověk si v průběhu času zvykne. Nebo přijde myšlenka „otázka“ Copak jsem se tak unáhlil s výběrem velikosti? “ Prvotní problém je, že se sériové kolo neshoduje s jednotlivými geometrii těla. Jízda na kole by měla být zábava, umožňující maximální využití. 

Body skenování bylo z těchto důvodů vyvinuto ve spolupráci ortopedů, fyzioterapeutů, profi cyklistů, biomechanických inženýrů a výrobců jízdních kol. Při hledání optimálního ergonomického posedu bylo využito zkušeností těchto odborníků. Měření probíhá ve dvou fázích. Nejprve zjistíme skenovacím systémem důležité údaje o postavě jezdce. Program vyhodnotí optimální rozměry výšky sedla, středopřední pozice sedla, délku horní rámové trubky a představce, výšku řidítek vůči sedlu. V druhé fázi dle geometrie kola doladíme délku představce, offset sedlové trubky, pozici sedla. Přizpůsobíme kolo správnému nastavení. To vše Vám nezabere více než hodinu času a Vaše kolo bude optimálně připraveno pro Vás. Vyšetření a nastavení posedu není ani finančně náročné. Cena je stanovena na 2500,- CZK.

ERGONOMICKÉ NASTAVENÍ, SKENOVÁNÍ CRM – Nastavení posedu na KOLE

Body Scaning CRM kola byl vyvinut ve spolupráci s odborníky ortopedie, rehabilitace, cyklisty a inženýry. Systém umožňuje fyzikální měření tělesných rozměrů bez nutnosti přímého fyzického kontaktu mezi klientem a technikem provádějícím měření, který se snaží najít jejich ideální ergonomický posed na kole a vypočítat  dokonalou geometrii rámu.

JAK A CO SE MĚŘÍ?

Kolo jemně vyladěné a upravené přesně na vaši tělesnou  ergonomii, zvýší vaši sílu a zároveň snižuje vaše zdravotní rizika. Doporučujeme nastavit ergonomii posedu na vašem kole  co nejpřesněji, na základě správné analýzy Vašich individuálních biometrických údajů a správnému výběru kola.

 VÝŠKA SEDLA

Všechno začíná  měřením správné výšky sedla. Měření se provádí od středu šroubu kliky po horní okraj sedla.

SEDLO OFFSET

Rozdíl pozice sedla a polohy středu, nebo offset pozice je rozhodující pro dobrý pocit a sílu při šlapání. Posun sedla se měří svisle od středu klik na přední části sedla

VZDÁLENOST SEDLO – ŘÍDÍTKA

Správná vzdálenost mezi sedlem a řídítky, bude záviset na délce horní části těla a polohy sedadla. Je to měřeno od předního konce sedla k uchopení rukojeti. Tato vzdálenost se často určuje výběrem velikosti rám kola.

VÝŠKA ŘIDÍTEK

Výška řídítek je upravena vzhledem k výšce sedla. V tomto případě je hodně tolerance, se třemi základními zadní pozice: komfortní, sportovní a závodní, s mnoha pozic mezi nimi. Tyto tři polohy sedadla, vždy odpovídají zvolené kategorie jízdních kol. Výška řidítek je měřena s úpravou měřidla.

VÝŠKA RÁMU

Výška rámu je tangenciální problém. V první řadě tři kontaktní místa, kde se dotknete kole jsou důležité pro správné ergonomické pocit. Když tam byl ještě diamantové snímky s horizontální horní trubky rámu (obvykle měří pomocí tlačítka držák na střed horní rámové trubky), byl ukazatel pro více než-všechny velikost rámu. V naší době šikmé horní trubky a na jaře montáž sedlovky, délka horní trubky se ukázal jako zásadní faktor. (Viz též vzdálenost sedlo – řídítka.) Váš prodejce vám může poskytnout více informací.

DÉLKY KLIK

Delší kliky v podstatě znamenají přenesení  většího točivého momentu na spodní ložiska. Rozdíl mezi 175 mm a 177.5 mm znamená přibližně o 1,5% n zvýšení točivého momentu. O 1,5%. To naznačuje, delší kliky, větší účinnost, což je v podstatě správné – ale musí být fyzické schopnosti  cyklisty a jeho délka nohou v rovnováze. U horských kol je světlá výška  faktor, který je důvodem, proč jsou kliky délky Max. 175 mm. Standardní délka kliky  trekkingových a městských kol je 170 mm. V tomto případě faktor efektivity je méně důležitější než komfort. Závodní cyklista s konkurenčním ambicemi vyžaduje jiné hodnoty znovu.

Posez

Každému cyklistovi vyhovuje jiný posed. Například: Pokud jezdíte ve městě, potřebujete hlavně pohodlný posed, který vám umožní dobrý rozhled a snadný výstup a nástup na kolo. V porovnání se závodním posedem, který preferuje vysokou frekvenci šlapání a efektivnost pohybu.

Copyright © 2013 - ICT-Group.cz - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Partneři: Výkup zlata a stříbra - Avarrio Praha

Orange Blue Green

Login or Register